III EDYCJA „LIGA TENISOWA BEZ GRANIC” Pod patronatem Wójt Gminy Michałowice KORTY GRANICA 2023r.

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło poinformować o rozpoczynającej się niebawem 3 edycji ligi tenisowej „LIGA BEZ GRANIC” rozgrywanej na kortach tenisowych w Granicy.
Po sukcesie organizacyjnym 1 edycji i przede wszystkim 2 edycji ligi tenisowej podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu i zorganizowaniu 3 edycji. Po rozmowach i konsultacjach z uczestnikami poprzedniej edycji ligi tenisowej planujemy systematycznie wprowadzać i ulepszać nasze rozgrywki. Mam nadzieję, że nasze jak i Wasze sugestie oraz pomysły spowodują, że organizacja kolejnych rozgrywek ligi będzie stać na jeszcze wyższym poziomie.
Organizatorem kolejnej edycji Ligi Tenisowej „Bez Granic” jest Szkoła Tenisa Ziemnego PLTENIS10 oraz KORTY GRANICA. Patronat nad trzecią edycją ligi tenisowej objął Wójt Gminy Michałowice. Podniesie to rangę i prestiż rozgrywek. Cały turniej oczywiście rozegrany zostanie w całości na kortach tenisowych w Granicy, a start przewidziany jest od sierpnia bieżącego roku.

Zasady rozgrywek pozostają bez zmian. Na początek rozgrywamy fazę grupową, a po niej fazę pucharową.

Skrócone zasady turnieju:

 1. Pierwsza faza rozegrana będzie systemem grupowym. Zapisani uczestnicy zostaną rozlosowani i przydzieleni do grup, w których każdy zagra z każdym.
 2. Druga faza rozegrana będzie systemem pucharowym. Do fazy pucharowej (1/8 finału) awans uzyskają najlepsze osoby z miejsc 1-4 przy 4 grupach, 1-5 przy 3 grupach + 1 osoba z najlepszym bilansem punktowym z miejsca 6.
 3. Wszystkie mecze toczyć się będą do dwóch wygranych setów. Przy stanie 1:1 w setach, o zwycięstwie decydować będzie 3 set rozgrywany w formie super tie-breaka.
 4. Zapisać można się poprzez wysłanie sms-a lub maila. Osoba do kontaktu:
  Przemysław Lewandowski 609 55 77 87 lub 739 034 444, e-mail: przemek.tenis10@gmail.com
 5. Każdego uczestnika rozgrywek obowiązuje jednorazowa opłata za wpisowe w wysokości 120 zł. Każdy mecz to koszt 70 zł (od zawodnika). Na rozegranie meczu przydzielone jest 1,5 godziny. Jeśli w tym czasie nie uda się zakończyć meczu to gra toczy się dalej bez dodatkowych kosztów. Jeśli mecz zakończy się przed upływem 1,5 godziny to można wykorzystać resztę czasu.
 6. Poszczególne mecze ustalane i umawiane są przez organizatora rozgrywek.
 7. System punktowy w fazie grupowej wygląda następująco:
 • za zwycięstwo w postaci 2:0 w setach zwycięzca otrzymuje 4 pkt,
 • za zwycięstwo w postaci 2:1 w setach zwycięzca otrzymuje 3 pkt,
 • przy porażce 1:2 w setach przegrany otrzymuje 2 pkt,
 • przy porażce w setach 0:2 przegrany otrzymuje 1 pkt

Z tenisowym pozdrowieniem
Przemysław Lewandowski

«